2. období

Prvního června 1999 umírá Jan Ivan Wünsch, krátce před charitativním Koncertem pro Kosovo, kterého se Hudba Praha měla po tříleté odmlce zúčastnit. Do kapely přichází baskytarista Jiří Jelínek a Hudba Praha nakonec s velkým úspěchem vystoupí. Dílem nostalgie a dílem nátlaku příznivců kapely se bývalí členové scházejí a probouzejí kapelu opět k životu.
 
Nadchází období aktivní koncertní činnosti a na podzim roku 2006 slaví kapela označovaná tou dobou Jasná páka/Hudba Praha pětadvacáté výročí založení. V roce 2007 vydává EMI koncertní dvoualbum 25 pecek se záznamem vystoupení z 6. 12. 2006 v pražské Akropolis, které vychází rovněž na DVD. Videodisk obsahuje záznam „mikulášského“ koncertu, několik archivních snímků a dokumentární film Společenství Jasná páka režiséra Olivera Maliny Morgensterna.
 
V prvních pěti letech dochází opět ke změnám sestavy, po odchodu Ludvíka Kandla přichází za bicí Michael „Šimon“ Šimůnek, vokalistku Danielu Čelkovou nahrazuje nejdříve Karolina Skalníková, posléze Petra Studená a jako host se stále častěji začíná uplatňovat zpěvák a showman Petr Váša. Na začátku 2009 z kapely odchází Petra Studená a po vleklých rozporech i Jarmila „Jamajka“ Koblicová a Bohumil Zatloukal.

3. období

Zanedlouho do Hudby Praha nastupuje posiladvě mladé zpěvačky, studentky mezinárodní konzervatoře, Kristýna „Týna“ Peteříková a Alena „Álla“ Sudová a začíná období zkoušení koncertního repertoárunovém složení. V den desátého výročí úmrtí Ivana Wünsche se v pražské Akropoli koná vzpomínkový večer spojenýkřtem knížky o JIW Bav se s volem o sobotě sestavená Vojtěchem Lindaurem, při němž spoluúčinkuje trio Vladimír Mišík, Jaroslav „Olin“ Nejezchleba a Pavel Skála. Ke kapele se tehdy připojuje bývalý saxofonista Vítek Malinovský a v srpnu 2009 novou sestavu Hudby Praha doplňuje.

Na podzim 2009 se začíná nahrávat nové studiové album De generace, první po čtrnácti letech od Divokého srdce. Obsahem jsou nejen úpravy starších skladeb, ale také řada novinek. Album ve srovnání se svými předchůdci trochu jiný, plnější zvuk, bohatší aranžmá a naznačuje nový směr, k němuž se kapela ve svém vývoji propracovala. Mezitím Hudba Praha pokračujepilné koncertní činnosti a při příležitosti tradičního mikulášského koncertu konaného 5. prosince  2010 202010 v paláci Akropolis pokřtí nové album profesor státní konzervatořePraze Jiří Jirmal za asistence Davida Kollera, Olina Nejezchleby a dále grafiků Karla Halouna a Luďka Kubíka. Roku 2013 nastává 30. výročí založení kapely, a tak se rozhoduje o vydání nového kompilačního alba nazvaného "1983-2013 Hudba Praha …all the best", které obsahuje vybrané skladby z předchozích alb doplněné o čtyři zbrusu nové písně.

foto /c/
foto /c/
foto /c/
foto /c/
foto /c/ Ivan Prokop, 2009 <br>Vladimír Mišík právě křtí knihu JIW
foto /c/ Ivan Prokop, 2009
Vladimír Mišík právě křtí knihu JIW
foto /c/ Zdenek Tichý, 2009 <br>Mikulášský koncert 5. 12. 2009 v Akropoli
foto /c/ Zdenek Tichý, 2009
Mikulášský koncert 5. 12. 2009 v Akropoli
foto /c/ Maxmilián Guha, 2010 <br>Prof. Jiří Jirmal křtí 5. 12. 2010 nové album
foto /c/ Maxmilián Guha, 2010
Prof. Jiří Jirmal křtí 5. 12. 2010 nové album